Newsfeed - Odporúčaný obsah

Oznamy

Newsletter | Marec 2020

2.4.2020

V mesiaci marec Vás pozývame na návštevu mesta Piešťany. História tohto mesta sa neoddeliteľne spája s tradíciou kúpeľníctva, preto Vám prinášame zbierku plagátov, ktoré s touto témou súvisia. To ako mesto vyzeralo v minulosti, si môžete pozrieť vo virtuálnej výstave. Určite však neprehliadnite ani zbierku historických pohľadníc , ktoré sme vybrali z archívu Slovenskej národnej knižnice. Vedeli ste, že ...   (viac)

Výstavy

Piešťany v minulom storočí

1.4.2020
Mesto Piešťany leží na západnom Slovensku, na pravom brehu rieky Váh. Počet obyvateľov nedosahuje ani 30 000. Je však pomerne dobre známe. Okrem mnohých archeologicky významných nálezov v jeho okolí, mesto preslávili predovšetkým jeho liečivé kúpele s neobyčajne dlhou históriou. Výstava zachytáva mesto Piešťany a jeho najznámejšie stavby na dobových pohľadniciach približne z obdobia rokov 1910 až 1925. ...   (viac)

Zbierky

Balneologické múzeum

1.4.2020

Múzeum v Piešťanoch vzniklo v roku 1931 zásluhou Piešťanskej muzeálnej spoločnosti a rodiny Winterovcov. Malo vlastivedný charakter, pričom od roku 1966 sa špecializuje na balneológiu a históriu slovenských kúpeľov a klimatických kúpeľných miest. Múzeum je umiestnené v kúpeľnej dvorane tzv. kursalóne, postavenom v roku 1893, kde sú inštalované expozície balneohistórie, minerálnych vôd Slovenska, národopisu a ...   (viac)

Články

Kolonádový most v Piešťanoch

1.4.2020
Kolonádový most, tiež známy pod názvom Sklený most, je bezbariérový peší most považovaný za technické ale zároveň i estetické dielo, ktoré poskytovalo ozdravný zážitok zo spoločenskej komunikácie v krásnom prírodnom prostredí. Už samotný názov vystihuje jeho spoločenskú funkciu, miesto stretávania i oddychu pacientov a návštevníkov Kúpeľného ostrova.   Na mieste dnešného Kolonádového mosta bol pôvodne vybudovaný drevený most, ...   (viac)