Newsfeed - Odporúčaný obsah

Oznamy

Odstávka portálu Slovakiana

18.11.2019

Milí návštevníci, z dôvodu údržby systému prebehne niekoľkodňová odstávka portálu Slovakiana od štvrtka 21.11.2019. O opätovnom spustení Vás budeme informovať prostredníctvom našej facebookovej stránky. Ďakujeme za pochopenie.

...   (viac)

Výstavy

Fotografické žánre - portrét

18.11.2019
Fotografia nám v súčasnosti ponúka nesmierne veľa rôznorodých možností. Fotíme na mobiloch, tabletoch, fotoaparátoch, používame rôzne filtre alebo nastavenia, ktoré ovplyvnia konečný výsledok, ale takisto aj rôzne programy na ich následnú úpravu. Fotíme zvieratá, seba, ľudí okolo nás, prírodu, mestá, robíme momentky, ale aj štylizované fotografie. To, že fotografia je všestranné médium sa prejavilo už pri jej začiatkoch. Prezrite si nasledujúcu ...   (viac)

Zbierky

Mesiac fotografie: Nežná revolúcia i veľkoplošné digitálne maľby

11.11.2019

Dňa  29. októbra odštartoval v poradí 29. ročník etablovaného medzinárodného festivalu Mesiac fotografie v Bratislave. Hlavnými témami sú 30. výročie Nežnej revolúcie a, už tradične, súčasná fotografia v stredo- a východoeurópskom priestore. Vizuálny zážitok i pálčivé ...   (viac)

Články

Rodinná fotografia II

18.11.2019
Robenie a prezeranie rodinných fotografií sú sociálne činnosti – členovia sa fotia, pózujú a vyberajú momenty, ktoré sú hodné fotografie. Potom si ich prezerajú, komentujú a hodnotia. Fotografie sú úzko spojené s pamäťou. Býva zvykom, že pamäť o rodine v sebe nenosí iba jeden konkrétny člen rodiny, aj keď sú v rodinách takí, ktorí si pamätajú viac a takí, ktorí si pamätajú menej. Rodinná pamäť je pamäťou kolektívnou, v ktorej sa do jedného celku ...   (viac)