Newsfeed - Odporúčaný obsah

Hviezdoslavov Kubín | archív fotografií

Od vzniku Hviezdoslavovho Kubína v roku 1954 až po súčasnosť prešli jeho stupňami státisíce jednotlivcov, z niektorých sa stali významné osobnosti – Július Satinský, Ľubo Roman, Karol Horák, Soňa Behulová-Müllerová, Lucia Hurajová, Milan Ondrík, Dominika Susková a mnoho ďalších.

Celoštátna postupová súťaž Hviezdoslavov Kubín sa tento rok mala konať v termíne 17.-20. jún 2020. Z dôvodu opatrení v súvislosti s celosvetovou krízou sa však bude realizovať v obmedzenom režime v termíne 26. – 30. októbra 2020.

Viac informácií k aktuálnemu ročníku nájdete na www.nocka.sk

Fotografie z uplynulých ročníkov súťaže z archívu Národného osvetového centra

Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. V prednese poézie a prózy je otvorená v piatich kategóriách pre všetkých záujemcov od školského po seniorský vek a v dvoch vekových kategóriách pre recitačné kolektívy a divadlá poézie.

Ak sa zaujímate o históriu súťaže Hviezdoslavov Kubín, neprehliadnite blog p. Jaroslavy Čajkovej, ktorá je sama víťazkou celoštátneho kola v rokoch 1978 – 81 a súťaž koncepčne pripravuje a organizuje od roku 1984. Blog prináša fakty, dokumenty a spomienky na jednotlivé ročníky celoštátnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy od jeho založenia v roku 1954 postupne do súčasnosti.

hviezdoslavov kubin jaroslava čajková