Newsfeed - Odporúčaný obsah

Slovakiana nechýbala ani tento rok!

Každý rok európska Noc múzeí a galérií ponúka príležitosť objaviť dedičstvo našich predkov a zároveň objavovať zaujímavé miesta originálnym spôsobom. Ani tomto roku tomu nebolo inak.

“Aktivity múzeí počas Noci múzeí a galérií sú orientované na také činnosti, ktoré počas celého roka zostávajú pred verejnosťou ukryté. V tom čase múzeá otvárajú verejnosti svoje „skryté“ komnaty a odkrývajú tajomstvá, schovávané pred zrakmi verejnosti.

Takto môže verejnosť preniknúť do tajov „múzejnej kuchyne“. „Odkrývanie tajomstiev“ pomáha verejnosti aj prostredníctvom takto získaných poznatkov a informácií lepšie pochopiť význam múzeí pri ochrane súčasti kultúrneho a prírodného dedičstva, uchovávaných v múzeách a galériách.“(zdroj: nmag.sk)

Slovakiana si so svojím májovým programom pripomenula výročie ukončenia 2. svetovej vojny a porážky fašistického režimu. Pri tejto príležitosti sme si pre Vás pripravili kolekcie zo zbierok múzeí a galérií, prostredníctvom ktorých spomíname na dopady rasovej nenávisti v našej spoločnosti a zároveň sme Vám predstavili najnovší prírastok portálu – Múzeum židovskej kultúry prostredníctvom ich digitalizovanej zbierky a krátkej reportáže z prostredia múzea.

Celý náš program nájdete na webe podujatia do soboty 22. mája 2021..

Tlačová správa k podujatiu.

Odoberajte naše sociálne siete: Facebook | Instagram | Youtube

Zdroj: www.nmag.sk,www.nmag.snm.sk