Zobrazenie webového obsahu

Získať nové informácie z oblasti kultúry Slovenska hneď, ako sa objavia na webe, vám umožní využitie služby RSS čítačky. Technológia RSS zlučuje správy z niekoľkých vybraných kanálov (napr. z portálu Slovakiana, blogovej sekcie, vybraných inštitúcií a web portálov) do krátkych správ (tzv. RSS feedov), ktoré si môžete prezerať v špecializovanom programe RSS čítačky, pomocou pluginu do iného programu, či prípadne môžete na tento účel využiť webovú aplikáciu poskytujúcu túto službu. Tie na vybraných webportáloch sledujú zmeny a ak na serveri pribudne príspevok, táto skutočnosť sa prejaví pridaním článku do RSS kanála. Nemusíte teda každodenne navštevovať svoje obľúbené servery, aby ste zistili, či na nich nepribudla nová správa. Vďaka RSS čítačke budete mať informáciu o nových správach na jednom mieste a hneď, ako sa na internete objavia. 
 

Súčasťou portálu Slovakiana sú RSS kanály:

  • Virtuálne Výstavy - RSS kanál poskytuje posledných 20 zverejnených alebo upravených virtuálnych výstav z portálu Slovakiana.
  • Kalendár Podujatí - RSS kanál poskytuje posledné zverejnené alebo upravené kultúrne podujatia z portálu Slovakiana.
  • Stránky Portálu - RSS kanál poskytuje posledne upravené alebo zverejnené informácie z portálu Slovakiana – aktuálne novinky na portáli, novinky, oznamy.
  • Blogy - RSS kanál poskytuje nové blogy z portálu Slovakiana.
  • Diskusie - RSS kanál poskytuje nové príspevky v diskusiách z portálu Slovakiana, ktoré sledujete.